ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12868100
*
nr 1286 8100
Spegel
nutida, 90x69 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 4 november 2019
kl 19:09:05
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1286 8100
Spegel
nutida, 90x69 cm
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 november 2019 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



